Automatyka

Automatyka do bram ogrodowych oraz garażowych

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić telewizor bez pilota… prawda, tak samo jest z bramą wjazdową czy garażową trudno sobie je wyobrazić bez automatyki. Wciskamy pilot i cieszymy się, że nasza brama automatycznie się otwiera i zamyka, aby nasz uśmiech na twarzy towarzyszył nam długie lata musimy stanąć przed wyborem dobrego produktu, który w upalne dni nie będzie się przegrzewał, w mroźny poranek poradzi sobie z temperaturami sięgającymi czasami nawet – 30°C.

Niestety nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać w gąszczu firm z automatyka. „Pospolity Kowalski” bez odpowiedniej wiedzy nie wie co wybrać i zamiast udać się do profesjonalnej firmy instalacyjnej, siada przed komputer i szuka… sam nie wie czego, najpierw sugerując się opiniami z forum później oczywiście najniższą ceną.

Pamiętajcie jedno potencjalni nabywcy, dobór automatu to wiele lat doświadczenia a nie opinie sfrustrowanych szukających pomocy forumowiczów, zadowolony klient z produktu to taki, który cieszy się z jego obsługi i nie wypisuje komentarzy „Panowie pomocy przyszedł mróz brama się nie otwiera co robić…?”

W naszej ofercie tylko producenci gwarantujący najwyższe standardy:

Tousek

Tousek (made in Austria) 40 lat historii istnienia firmy, szeroki wachlarz automatyki do bram wjazdowych I akcesoriów jeden z najlepszych producentów na rynku nasz faworyt jeśli chodzi o napedy do bram przesuwnych, produkty ich wyróżniają się szczególnie wysoką jakością wykonania, bezpieczeństwem I niezawodnością.

Sommer (made in Germany)

DEA ( made in Italy)

Wielu z Was zastanawia się co to za firmy „nie słyszałem nazwy, pewnie to dziadostwo” nic bardziej mylnego, są to profesjonalne produkty przeznaczone dla klientów, którzy cenią sobie pewność działania w każdych warunkach, nie potrzebujące drogich kampanii reklamowych jak ma to miejsce u konkurencji. Te produkty bronią się swoją najwyższą jakością i niezawodnością. Czasami słyszymy słowa, a inna firma ma ładniejsze piloty, odpowiadając: czy ładny pilot podczas deszczu czy mrozu zrekompensuje nie otwarcie bramy??? na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami, według mnie NIE!!!

Kilka ważnych aspektów przy wyborze automatyki :

  • odpowiedni dobór odnośnie parametrów fizycznych (waga, długość bramy, częstotliwość użytkowania, wymiary montażowe (szerokości słupa) w szczególności napędy do bram skrzydłowych, stopień wypełnienia – napór wiatru jaki towarzyszy przy bramach skrzydłowych
  • jakość wykonania bram ( opory jakie towarzyszą przy poruszaniu się bramy) niestety coraz częściej spotykamy się z niefachowo wykonanymi bramami przykład pan Józio z panem Stasiem w garażu spawają bramę która niestety po skończonej pracy jest bardzo pokrzywiona lub np. profil dolny przy bramie przesuwnej jest spawany z kawałków co skutkuje nieprawidłowym poruszaniem się jej po rolkach dołóżmy do tego zbyt wąsko rozstawione wózki jezdne na fundamencie i mamy gotową KATASTROFĘ, przykład: brama waży 200 kg, a automat do użytku domowego do 900 kg nie daje rady niestety, problem nie leży po stronie automatu lecz w wykonaniu bramy.

Okablowanie przygotowane pod Automatykę, niestety 80% instalacji jest wykonanych nie fachowo mianowicie zbyt mała ilość żył potrzebna do uruchomienia silników czasami brakuje uziemiania więc instalatorzy je pomijają jest to ogromny błąd życie mamy jedno niestety nie warto oszczędzać kilku złotych na przewodach !!!

Więcej informacji odnośnie automatyki – zadzwoń do nas lub przyjdź do naszego biura chętnie pomożemy i doradzimy.

Działamy na terenie całego Województwa Podkarpackiego. Nasi klienci są głównie z Rzeszowa, Ropczyc, Sędziszowa Małopolskiego, Dębicy.

 

Numer telefonu: +48 889 870 818

E-mail: bartek@roletix.eu

Formularz kontaktowy